Зібрали:

2024 рік: 689 114 ₴
13 років: 57 024 957 ₴

Діабет





Програма «Уфонд.Діабет» взяла старт у 2011 році. Наші читачі сплачують за обладнання, на яке не поширюються державні квоти. Ми допомагаємо придбати інсулінові помпи-дозатори та витратні матеріали до них. Партнер Уфонда – ендокринологічне відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ.

Цукровий діабет – це не просто хвороба.

Він виходить до ряду найважливіших медико-соціальних проблем сучасного суспільства. За більшістю оцінок, у світі на цукровий діабет хворіють зараз близько 180 мільйонів людей. Причому динаміка поширення цієї тяжкої хвороби наростає, за даними статистичних досліджень, кожні 10-15 років кількість хворих на діабет подвоюється. Медики та науковці вже говорять про «неінфекційну епідемію» діабету. Їхню особливу тривогу викликає тенденція до «омолодження» хвороби.

Кількість дітей та підлітків, хворих на діабет 1 типу, щорічно збільшується приблизно на 15 відсотків. Цукровий діабет страшний ускладненнями, що він викликає. Ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда при діабеті збільшується вдвічі, артеріальної гіпертензії – більш ніж утричі, патології нирок – у 17 разів, гангрени нижніх кінцівок – у 20 разів. Діабет на першому місці серед причин сліпоти.

Вважається, що смертність від різних захворювань, якщо вони обтяжені ще й цукровим діабетом, збільшується вдвічі-втричі.
Єдиним порятунком для хворих на діабет 1 типу є інсулін. З моменту діагностування хвороби – і все життя. Це навіть не лікування, а лише компенсація хвороби. Медики ще називають інсулінотерапію засобом управління діабетом.

Життя інсулінозалежних дітей та їхніх батьків – не цукор. Навіть якщо лікарі підібрали дитині необхідний саме йому інсуліновий препарат, навіть якщо в аптеках є цей препарат високої якості (окрема велика проблема), і немає труднощів із оплатою ліків та засобів контролю рівня вмісту цукру в крові. Уявіть собі зміст такого життя: постійний контроль за рівнем глікемії, постійні підшкірні ін‘єкції за допомогою інсулінового шприца або шприц-ручки (іноді до восьми разів на добу). Зрозуміло, що далеко не відразу всі ці процедури освоює сама дитина, тобто досить довго вона не може обходитися без допомоги дорослих. І, отже, матері хворих дітей дуже часто позбавлені можливості працювати.

Та й це ще не все. Значна частина інсулінозалежних хворих страждає на нестабільність рівня цукру, стрибки глікемії. Життя таких дітей та їхніх батьків – не просто не цукор, це вже справжнє пекло.
Порятунком для таких дітей стає не лише сам інсулін, а й спосіб його введення за допомогою інсулінової помпи-дозатора.

Це складний та дорогий електромеханічний пристрій для введення інсуліну у постійному режимі – відповідно до закладених у програму інструкцій. Цей прилад дозволяє приблизно в 15 разів скоротити кількість ін‘єкцій, забезпечити постійне та непомітне для хворого введення інсуліну з найбільш ефективною з погляду фізіології швидкістю.

Допомагаючи придбати інсулінову помпу, ми з вами, дорогі друзі, не тільки підвищуємо якість життя дитини-діабетика, а й оберігаємо її від ранньої інвалідності, рятуємо саме її життя. Тому що стійка компенсація діабету, якій допомагає домогтися приладу, дозволяє знизити ризик численних супутніх захворювань. А саме вони і спричиняють ранню загибель діабетиків.